04.11 - 16.11.2016Exhibition

JUST TAKING PICTURES

JUST to artysta pochodzący z Berlina, uchodzi za jednego z najlepszych fotografów dokumentujących scenę graffiti i street art (www.1just.de)
 


Na najbliższej wystawie przedstawimy dwie odsłony jego twórczości: uliczną i ... uliczną. 
Z tym, że jedna w całości stanowić będzie opowieść o świecie europejskiego urban artu i writingu. Druga zaś będzie intrygującą podróżą po ogarniętych wojną terenach Syrii, Iraku, Gazy (i Izraela).

Wystawa (współ)kuratorowana przez galerię V9 i oraz Brain Damage Gallery.

V9:
"JUST od ponad 15 lat fotografuje artystów ulicznych w akcji, uwiecznia ich ulotne realizacje, dokumentuje wystawy. Segment “stritowy” to najbardziej pokaźna i wciąż pęczniejąca pozycja w jego reporterskim portfolio.

Nie bez znaczenia jest tu fakt, że JUST jest z Berlina. Miasto, które jest nieprzerwanie zamalowywane i zalepiane przez kolejne generacje “urban turystów” oraz tubylców, ma więc na wyciągnięcie ręki. 
JUST nie ogranicza się do roli biernego obserwatora i niejednokrotnie wycelowuje w ściany coś innego niż obiektyw aparatu, np. gaśnicę. 
Zaś jego wałkowe rooftopy to już w zasadzie miejskie “landmarki”, pozwalające odnaleźć się w gąszczu berlińskich doznań.

Na wystawie w V9 pokażemy niektóre z ikonicznych kadrów JUST-a, które wydrukowaliśmy tak jak Bozia przykazała, czyli w naszej pracowni sita."


Wernisaż:
04.11.2016 / piątek / 20:00
Brain Damage Gallery
Plac Teatralny 1
Centrum Spotkania Kultury w Lublinie
(wejście od ul. Skłodowskiej)

Zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Lublin

www.1just.de
www.v9gallery.com
www.bd.pl